Home > Aktualności > Porażka w lidze Orlika

Porażka w lidze Orlika

Maj 10th, 2010

Niestety w drugim meczu w Ursynowskiej Lidze Orlika Football Talents poniosła wysoką porażkę. Przeciwnikiem był zespół Chłopcy z Bielan. O wysokim wyniku zdecydowała słaba gra w pierwszej połowie. Trzeba jednak dodać, że rywale mieli znaczną przewagę fizyczną, która wynika z różnicy wieku.

Przegraliśmy 14:3, a mecz był rozstrzygnięty już do przerwy kiedy to przegrywaliśmy 9:1. Łatwo policzyć, że druga połowa zakończyła się wynikiem 5:2. Po stracie pierwszego gola, szybko wyrównał Kuba Należyty strzałem lewą nogą w sam róg bramki. Jednak na kolejne gole Chłopców z Bielan nie potrafiliśmy już tak skutecznie odpowiedzieć. Inna sprawa że gole traciliśmy po głupich błędach w grze obronnej całego zespołu. Nasza drużyna zupełnie nie przypominała tej drużyny która dwa dni wcześniej stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z zespołem SEMPa. W pierwszej połowie brakowało właściwie wszystkiego; agresywnej gry, koncentracji, waleczności, szybkiego wyprowadzania akcji, czy asekuracji. Druga połowa była o wiele lepsza, po pierwsze dlatego że straciliśmy pięć a nie dziewięć goli, po drugie dlatego bo strzeliliśmy dwie a nie jedną bramkę i w końcu po trzecie ponieważ mieliśmy co najmniej kilka okazji na strzelenie kolejnych goli.

Zabrakło też tego co w piłce zawsze jest bardzo ważne, czyli szczęścia. Już podczas rozgrzewki kontuzji ręki doznał nasz bramkarz Hubert Ihnatowicz, zastąpił go Wojtek Fabisiak, którego brak w polu był bardzo zauważalny.

Na pocieszenie można jednak dodać, że najładniejszym golem w spotkaniu był gol Kuby Należytego z rzutu wolnego. Zawodnik ten oddał płaski, mocny strzał w sam róg w dodatku z dość dużej odległości.

11. Kuba Należyty – ocena 5

Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był strzelec wszystkich trzech goli dla FT – Kuba Należyty!!!Gratulujemy,

Mecz ten należy potraktować jako kolejną lekcję otrzymaną od starszych przeciwników. Nie wolno się załamywać, bo dobre momenty w meczu wskazują, że nasi piłkarze wciąż się rozwijają a gdyby nie różnica wieku, wynik byłby zupełnie inny.

Kolejne spotkanie w Lidze Orlika odbędzie się w Sobotę 15.05 o godzinie 13:30, a przeciwnikiem będą „Pijarzy”.

Kategorie:Aktualności Tagi:

1. Maj 11th, 2010 at 21:37 | #1

Bylem, widzialem. Przeciwnicy starsi i srednio wyzsi o glowe. Nasi trzymali sie bardzo dzielnie i faktycznie delikatnie obchodzili sie z przeciwnikiem. To byla dla dobra lekcja.