Home > Aktualności > Pierwsza wygrana w Lidze Orlika

Pierwsza wygrana w Lidze Orlika

Maj 16th, 2010

Tuż po turnieju Intersoccer odbył się kolejny mecz w Ursynowskiej Lidze Orlika. Tak jak informowaliśmy Football Talents podeszła do tego spotkania bez wielu podstawowych zawodników. W ich miejsce zostali powołani zwodnicy z młodszej grupy; Daniel Wichman, Bartek Radosz i Kuba Winkler. Przeciwnikiem byli Pijarzy.

Nasi zawodnicy podeszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani i z wiarą w zwycięstwo. Już w 4 minucie objęliśmy prowadzenie, w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Bartek Radosz. Bramka ta pozwoliła na uspokojenie gry. Pijarzy nie byli w stanie przedostać się na naszą połowę, a Football Talents co chwilę stwarzała zagrożenie pod bramką przeciwnika. W jednej z nich piłka dwukrotnie trafiała w słupek. W 15 minucie pięknym strzałem prawą nogą, z pola karnego popisał się najmniejszy na boisku Kuba Winkler i tym samym podwyższył prowadzenie na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Pijarzy oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Huberta Ihnatowicza, który nie sprawił mu problemów.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przez większość czasu gra toczyła się na połowie Pijarów. Już cztery minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie cudownym lobem bramkarza pokonał najmłodszy na boisku Robert Baryła. Warto dodać, że zrobił to swoją słabszą, lewą nogą, podobnie jak Kuba Winkler, który jest lewonożny a gola na 2:0 zdobył prawą nogą. Wynik 3:0 nie utrzymał się jednak długo ponieważ dwie minuty później, szybką kontrę wyprowadzili Pijarzy i zdobyli honorowego gola. To był jedyny błąd naszej defensywy w tym meczu.

Jednak już 4 minuty później, czyli w 35 minucie meczu, fantastyczny strzał z rzutu wolnego oddał rozgrywający świetny mecz, nasz lewy obrońca Mateusz Dżuchil. Przymierzył z około 20 metrów w samo okienko bramki Pijarów, nad murem i obok bezradnego bramkarza. W ten sposób ustalił wynik meczu na 4:1.

Po remisie i porażce w pierwszych dwóch kolejkach w trzeciej odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo. Dzięki niemu zajmujemy siódme miejsce w tabeli z czterema punktami. Pełną tabelę oraz inne statystyki można zobaczyć pod tym adresem internetowym.

Kolejny mecz Football Talents rozegra 22.05.2010 o godzinie 13:30 z PKS Falconia. Zespół ten zajmuje ósme miejsce w tabeli, po czterech meczach zgromadził 3 punkty.

Poniżej przedstawiamy reprezentację Football Talents i oceny za sobotni występ w skali 1-6