Home > Aktualności > WSTYD W LUBLINIE

WSTYD W LUBLINIE

Listopad 29th, 2010

W Niedzielę 28.11.2010r. Football Talents rocznik 2000 wziął udział w Turnieju Piłkarskie Nadzieje Cup. Zawody zorganizowano w imponującej Hali Globus w Lublinie. Niestety do bardzo wysokiego poziomu organizacyjnego gospodarzy nie dostosował się nasz zespół ponieważ zajęliśmy dopiero 9 miejsce na 11 uczestniczących zespołów. Dla Szkółki Piłkarskiej Football Talents był to pierwszy w historii występ poza województwem mazowieckim. Niestety nieudany.

Najsmutniejsze nie jest miejsce jakie zajęła nasza drużyna ale styl w jakim grała. Piłkarze sprawiali wrażenie jakby nie doceniali wysiłku rodziców oraz szkółki włożonego w ten wyjazd. Turniej miał być nagrodą za dotychczasową niezłą grę, a zawodnicy wyglądali jakby to była dla nich kara. Najwidoczniej nie dorośli do podróżowania po Polsce i reprezentowania szkółki na szerszej niż tylko warszawska, arenie. Nie pokazali charakteru, który cechował ich podczas meczy w Lidze Mazowieckiej, nie widać było chęci odnoszenia zwycięstw. Po pierwszej straconej bramce przestawali się starać, co było powodem aż trzech bardzo wysokich porażek. Nie tworzyli drużyny, zespołu. Gdzie się podziała ambicja i radość z gry w piłkę? Każdy z zawodników sam powinien się nad tym zastanowić.

Dla nieobecnych na turnieju przedstawiamy jego przebieg. W pierwszym meczu przegraliśmy 0:4 z późniejszym zwycięzcą turnieju – 9 Siedlce, w drugim występie wygraliśmy z drugą drużyną Motoru Lublin 2:1. Gole zdobyli Olek Kukulski i Robert Baryła. W trzecim meczu znów przegraliśmy 0:4, tym razem z Jadwigą Kraków. Wówczas stało się jasne, że będziemy walczyć o miejsca 7-9. Kolejnym przeciwnikiem był zespół Widoku Skierniewice. Wynik 0:0 mimo kilkunastu okazji do strzelenia gola dla FT. Usprawiedliwieniem dla drużyny jest fakt, że dopiero na 3 minuty przed meczem skończyliśymy jeść obiad.

Ostatni mecz przelał czarę goryczy. Rywalizowalismy z dobrze nam znaną Szkołą Futbolu Wilanów. W meczu trwjącym 18 minut przegraliśmy 7:0, czyli co dwie i pół minuty traciliśmy gola! Dla przypomnienia przed tygodniem z tym samym przeciwnikiem przegraliśmy tylko 2:0, a miesiąc temu w Lidze Mazowieckiej, w meczu trwającym 60 minut, też przegraliśmy ale tylko 7:3. To najlepiej pokazuje jak zależało naszym reprezentantom na walce o wynik. W pięciu meczach straciliśmy aż 16 goli, a zdobyliśmy tylko 2. Jedno zwycięstwo, jeden remis i trzy porażki. WSTYD.

Niemniej jednak serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodziców i pomoc w organizacji wyjazdu. Cieszymy się, że możemy na Państwa liczyć. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze zasłużą na to aby Państwa pomoc jeszcze kiedyś była potrzebna.

Football Talents reprezentowali:

1. Mikołaj Jagieło, bramkarz, ocena 1+
  2. Adam Kiełbiński, kapitan, ocena 1
  3. Daniel Wichman, ocena 1
  4. Robert Baryła, jeden gol, ocena 1+ (+ tylko za mądre rozegranie rzutu wolnego przy drugim golu)
  5. Mateusz Pela, ocena 1
  6. Artur Rotuski, ocena 1
  7. Jurek Malicki, ocena 1+ (+ tylko za mądre rozegranie rzutu wolnego przy drugim golu)