Home > Aktualności > g.12:45 Najmłodsi w świetnej formie – relacja ze sparingu.

g.12:45 Najmłodsi w świetnej formie – relacja ze sparingu.

Styczeń 27th, 2013

Chwilę po 10:00 rozpoczął się drugi turniej sparingowy z NAKI Olsztyn, tym razem nasi najmłodsi piłkarze mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z Olsztyna. Sparing ponownie rozegrany został w formie mini turnieju, trener NAKI wystawił 3 drużyny, a F.T. reprezentowała jedna, mocna drużyna. Mecze odbywały się w systemie 1 x 15 minut.

Nasi chłopcy zaprezentowali się dziś rewelacyjnie, realizując bardzo dokładnie wszystkie zadania na boisku wyznaczone przez trenera. W bramce mogliśmy liczyć na wsparcie starszego o rok Bartka Ostrowskiego, który skapitulował tylko jeden raz, a poza tym świetnie prowadził grę i rozdysponowywał piłkę.

W pierwszym meczu wynik otworzył Łukasz Makarski, który sam wypracował sobie sytuacje bramkową i już w 3 minucie zdobył bramkę. W 12 minucie po pięknej asyście Kajtka Kyrcza Bramkę zdobył Anten Gondek, a w 15 minucie, na kilka sekund przed gwizdkiem po ładnej kontrze bramkę zdobyła drużyna NAKI ustalając wynik meczu na 2:1.

Drugi mecz rozpoczęliśmy bardzo rozważnie, kontrolując grę i nie dopuszczając przeciwnika do akcji bramkowych. W 4 minucie przeciwnik dotknął piłki ręką, sędzia odgwizdał stały fragment i tu sprytem wykazał się Antoś Cybulski, który korzystając z haosu panującego w szykach obronnych przeciwnika, szybko ustawił piłkę, podał do Kajtka, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Długo nie musieliśmy czekać na drugiego gola dla nas choć ta bramka to samobój, którego wrzucił sobie bramkarz NAKI po bardzo niefortunnej interwencji i tak po 6 minutach było już 2:0. W drugiej części meczu nieco rozluźniliśmy szyki obronne i przeciwnik dwukrotnie obijał nasze słupki ale zarówno kiepsko wyregulowane celowniki piłkarzy NAKI jak i świetna postawa Bartka Ostrowskiego uchroniły nas przed utrata gola i tak drugi mecz zakończył się zwycięstwem 2:0.

W trzecim, ostatnim meczu świetną robotę wykonał Antek Cybulski który asystując dwukrotnie doprowadził do strzelenia bramek przez Antka Gondka oraz Łukasza Makarskiego. Bramki padały kolejno w 4 i 13 minucie ale cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Przeciwnik nie odpuszczał ale nasi zawodnicy sprawiali wrażenie jakby przez każdą minute meczu kontrolowali grę przeciwnika i nie pozwalali aby cokolwiek było nie po ich myśli i tak trzeci mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Poza asystującymi i strzelającymi bramki należy pochwalić całą drużynę. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko i pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Porządek taktyczny oraz pilnowanie pozycji na boisku było godne podziwu i wzbudziło podziw równiez u starszych chłopców.

Bardzo dziękujemy przeciwnikowi, NAKI Olsztyn, za wspólna zabawę i kolejne boiskowe doświadczenie.

Kategorie:Aktualności Tagi: