Home > Relacje meczowe > Emocjonujący turniej na zakończenie roku

Emocjonujący turniej na zakończenie roku

Grudzień 22nd, 2013

W miniony piątek roczniki 2002-2004 uczestniczyły w świątecznym mini turnieju Football Talents. Zawodnicy zostali podzieleni na 7 drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Dwie pierwsze drużyny otrzymały nagrody zafundowane przez firmę Adidas – której serdecznie dziękujemy!

Większość meczy była bardzo zacięta, a o zwycięstwie najczęściej decydowała tylko jedna bramka. Niektóre akcje naprawdę mogły się podobać, nie mówiąc już o golach. Szczególnie te z dystansu lub zdobyte głową zapadły kibicom w pamięci. Chłopcy pokazali, że na koniec okresu roztrenowania nadal prezentują wysoką formę. „Strach” pomyśleć co będzie po niemal dwutygodniowym odpoczynku :)

Od początku turnieju najlepiej radziły sobie drużyny D i G. Kroku próbowały dotrzymać ekipy spod znaku A i E. Wszyscy grali bardzo ambitnie i walecznie. Wielu piłkarzy popisywało się wspaniałymi rajdami, zwodami czy strzałami. Nie można zapomnieć o pięknych paradach bramkarskich! Najwyżej zaszły drużyny, w których każdy miał swoje zadania do wykonania, które umiały się porozumieć i ustalić wspólną taktykę. I tak do wielkiego finału zakwalifikowały się zespoły D i G.  Ostatni mecz trwał aż 10 minut, więc oprócz umiejętności decydowała też kondycja piłkarzy.

Od pierwszych minut lepiej wyglądali piłkarze G – Maks Zaron, Kacper Cerlica, Jasiek Sęk, Marek Przeździecki, Dawid Zaraś i Bartek Kusyk, ale zespół D – Kuba Głuchowski, Hubert Zgórzyński, Łukasz Makarski, Maks Dobrowolski, Alek Bruczko i Krystian Bodych nie dawali za wygraną. Duże brawa za mądre – taktyczne podejście do meczu należą się Maksowi Zaronowi, który więcej sił poświęcił w grę obronną niż w atak, mimo że w poprzednich meczach było odwrotnie.

G – raz po raz wyprowadzała groźne ataki, lecz pod bramką byli bardzo nieporadni, lub świetnie bronił Hubert Zgórzyński. Z minuty na minutę przewaga G rosła i wydawało się, że zdobycie zwycięskiej bramki jest tylko kwestią czasu. Stało się jednak inaczej. Minutę przed końcem spotkania niezawodny napastnik D- Łukasz Makarski przelobował Marka Przeździeckiego, czym dał powód do wielkiej radości drużynie i licznie zgromadzonym kibicom. Dla G było już za mało czasu aby wyrównać. D wygrali 1:0 i zajęli pierwsze miejsce!

Trzeba dodać, że ostatni mecz był godny finału za co należą się wielkie brawa jego uczestnikom! Wszyscy oni otrzymali piłki firmy Adidas.

Najlepszymi bramkarzami turnieju zostali wybrani Hubert Zgórzyński i Kamil Wiktorowicz (A),  a królem strzelców został jeden z najmłodszych uczestników turnieju -Łukasz Makarski (7 goli). Na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców wspólnie stanęli Jasiek Kraszewski i Patryk Nowosielski (po 4 gole).

Podczas ceremonii zakończenia, oprócz wręczenia nagród turniejowych, Kuba Głuchowski otrzymał koszulkę polo Football Talents z własnymi inicjałami, za zdobycie najpiękniejszego gola dla FT w sezonie 2012/2013 – gratulujemy!

Dziękujemy za uczestnictwo w zawodach oraz kibicowanie wszystkim drużynom. Przypominamy, że treningi wznawiamy już 2 stycznia.

Teraz już tylko wspólna gra wychowanków Football Talents (poniedziałek g. 12.00 – 14.00), święta i Nowy Rok!