Home > Relacje meczowe > Raz się wygrywa raz się przegrywa…

Raz się wygrywa raz się przegrywa…

Wrzesień 18th, 2019

W niedzielę o godzinie 12:00 rocznik 2010/2011 rozegrał pierwszy mecz ligowy w roli gospodarza. Po zwycięstwie w pierwszej kolejce z wielkim apetytem podeszliśmy do rywalizacji z Drukarzem.  Niestety tym razem szczęście nie było po naszej stronie i musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Od początku nie było widać faworyta, gra toczyła się na jednej jak i na drugiej połowie ale to My pierwsi doszliśmy do głosu. Tomek Salski na spółkę z Mateuszem Graczem nękali obronę przeciwnika i udało się im to w 7′ spotkania, ten drugi zagrał do tego pierwszego i Tomek rozpoczął strzelanie przy ulicy Lokajskiego 3. Nie minęła nawet minuta, a już doczekaliśmy się odpowiedzi drużyny z Drukarza. Nasza obrona zaspała, a Filip Chwesiuk broniący naszej bramki skapitulował w 8 minucie po raz pierwszy, 1:1.

Stwarzaliśmy sobie sytuacje coraz częściej, groźne ataki i strzały Tomka Salskiego były głównie blokowane przez obrońców, a w pierwszej połowie spotkania naszych przeciwników od stracenia bramki uchroniła dwukrotnie poprzeczka i raz słupek. Nasze ataki nie pozwoliły zmienić rezultatu spotkania, lecz udało się to niestety przeciwnikom, którzy pod koniec drugiej kwarty strzelili bramkę na 2:1.

Na drugą połowę wyszliśmy nieco przestraszeni, ciężko było nam stwarzać dogodne sytuacje, więcej było strzałów z dystansu ale one również nie chciały znaleźć drogi do siatki. Po błędzie  obrony w 39 minucie straciliśmy bramkę na 3:1 w strasznie łatwy sposób i najprawdopodobniej to ta sytuacja podłamała naszych zawodników. Wszyscy chcieli, a niestety tego dnia pech nam doskwierał.

W IV kwarcie przeciwnikom wpadało do bramki prawie wszystko, w 49 i 53 minucie Drukarz strzelił dwie bramki, i wynik na tablicy to 1:5. Chłopcy się nie poddawali i po błędzie bramkarza drużyny przeciwnej padła bramka dla FT. Mateusz Gracz, który na środku połowy boiska dostał podanie – przyjął piłkę i uderzył kąśliwie, a bramkarz finalnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Wynik 2:5 i zostały 4 minuty… W ostatniej minucie spotkania zgubiliśmy krycie w polu karnym, a przeciwnicy to skrupulatnie wykorzystali i podwyższyli prowadzenie na 6:2, po czym usłyszeli ostatni gwizdek sędziego.

Chłopcom nie można nic zarzucić, walczyli, starali się ale pech i brak skuteczności, momentami również podejmowanie złych decyzji miały wpływ na całokształt spotkania. Przeciwnicy byli skuteczni, konsekwentni i finalnie to oni sięgnęli po pierwsze 3 punkty w tym sezonie. Mimo to nie poddajemy się. To pierwsza porażka ligowa i oczywiście nie ostatnia, musimy wyciągnąć wnioski i liczyć na odrobinę szczęścia, gdyż limit pecha jest wykorzystany już do końca sezonu. :)

Najlepszym zawodnikiem został w tym spotkaniu Mateusz Gracz, który dwoił się i troił w defensywie jak i ofensywie. Od niego zaczynało się większość naszych ataków. Na wyróżnienie zasłużył Krzysio Komorowski, który rozegrał całe 60 minut, walczył i nie ustępował w obronie przeciwnikom, asekurował swoich kolegów, a mimo straconych 6 bramek filar naszej defensywy nie był choć przez minutę zdemotywowany. Brawa dla Naszych chłopców za walkę! :)