Home > Aktualności, Komunikaty > Opłata za Kwiecień

Opłata za Kwiecień

Marzec 27th, 2020

Drodzy rodzice, nasza szkółka jak i wszystkie inne tego typu podmioty, znalazła się w sytuacji niezwykle trudnej. Do tej pory pokonywaliśmy wiele trudności, problemów i niezależnie od ich typu, zawsze z uniesioną głową i radością płynącą z możliwości szkolenia Waszych pociech dawaliśmy radę. Teraz też nie zamierzamy się poddawać. Trudność jest jednak kompletnie inna niż te dotychczasowe. Nie tylko dlatego, że nie możemy prowadzić zajęć, ale przede wszystkim, ponieważ nie wiemy do kiedy obecny stan potrwa…

Ta niewiedza uniemożliwia rozpisanie sobie jakiegokolwiek planu przetrwania. Żaden biznesplan nie zakładał takiej sytuacji i żaden nie może być określany jako dobry w sytuacji, gdy nie wiemy kiedy skończy się coś, co w żadnym stopniu nie zależy od nas samych.

Football Talents od początku swojego istnienia stara się być szkółką przede wszystkim solidną, której można ufać i na którą można liczyć. Dlatego nigdy nie odwołujemy zajęć, zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji przed i po treningach, czy w kontakcie telefonicznym i mailowym. Chętnie angażujemy się w rozwiązywanie problemów poza sportowych naszych zawodników. Chcemy być wsparciem dla zawodników i rodziców, bo tak rozumiemy i czujemy naszą misję. W obecnej sytuacji nasze możliwości są znacznie ograniczone, ale w sposobie myślenia nic się nie zmienia i nie zmieni.

Od momentu zawieszenia zajęć, zastanawiamy się co zrobić z opłatą miesięczną. Wiemy, że wiele szkółek i klubów pobiera opłaty w niezmienionej wysokości podając sporo jak najbardziej słusznych argumentów. Część z nich dołączyła do zorganizowanych akcji MZPN, PZPN czy innych znanych osobowości polskiej piłki,  namawiających rodziców do płacenia składek pomimo braku zajęć, dzięki czemu szkolenie w polskiej piłce nadal będzie miało szansę się rozwijać.

My te akcje popieramy z kilku powodów.

1. W sporcie, w przynależności do klubu jest coś więcej niż czysto ekonomiczny wątek. To pewne poczucie bycia częścią całości, współtworzenia jej, dawania z siebie i brania dla siebie. 2. Piłka nożna jest sportem zespołowym i bycie w drużynie nie polega tylko na funkcjonowaniu w niej kiedy jesteśmy na szczycie. To właśnie kiedy jest ciężko poczucie przynależności staje się wartością niezwykłą, z której czerpią obie strony, która daje siłę by przetrwać ciężki czas. 3. Dla zdecydowanej większość podmiotów szkolących dzieci składki członkowskie są głównym, a często jedynym źródłem dochodu. Zawieszenie ich przy jednoczesnym ponoszeniu kosztów stałych jest dla tych podmiotów początkiem szybkiego końca. 4. Przede wszystkim jednak, brak składek równa się z brakiem wypłat dla trenerów, dla których praca w szkółce/klubie często jest jedynym źródłem dochodu.

Ale…

Ale to, że nam jest ciężko nie znaczy, że Wam rodzicom nie jest. Każdy ma swoją pracę, swoje zobowiązania i wypłatę lub jej brak. Dlatego decyzję o opłaceniu składki za kwiecień 2020 pozostawiamy Państwu przy założeniu, że:

1. Opłata za marzec pozostaje na poziomie 100%. Zdecydowana większość ma już ten miesiąc opłacony, za co dziękujemy.

2. Opłata za kwiecień 2020 wynosi tyle ile każdy z Państwa może i chce zapłacić. Dzięki temu każdy z osobna może przeanalizować swoją sytuację i pozostać w poczuciu komfortu na tyle na ile w tym okresie jest to możliwe :) Wpłaty na poziomie 100% składki miesięcznej będą dla nas niezwykłą motywacją, poczuciem dumy i uznania, a jednocześnie pozwolą na dalsze funkcjonowanie na rynku.

3. Komunikat odnośnie opłat w maju i w czerwcu zamieścimy w oddzielnej wiadomości w zależności do decyzji rządowych i naszej kondycji.

4. Zaznaczamy jednak, że jeśli zajęcia w kwietniu będziemy mogli wznowić, to wówczas pozwolimy sobie upomnieć się o opłatę (sami jeszcze nie wiemy w jakiej wysokości, bo to też zależeć będzie od dnia, od którego zajęcia ruszyć będą mogły).

Z naszej strony staraliśmy się reagować na ten wyjątkowy stan możliwie jak najszybciej. Najpierw przesyłając Państwu plan treningowy do indywidualnej realizacji, następnie organizując zabawy na naszym koncie Facebook, publikując specjalnie przygotowane filmy, aż wreszcie wprowadzając treningi na żywo również na Facebook’u. Nie chcemy naszych zawodników zostawiać samych, a dzięki temu mamy poczucie, że to co robimy ma sens. Próbujemy wzajemnie zarażać się pozytywną energią, której w tej chwili  na całym świecie jest tak niewiele.

Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, pokazać, że nasz punkt widzenia nie kończy się na naszym podmiocie, że widzimy szerszą perspektywę i podchodzimy od niej zwyczajnie po ludzku. Wiemy, że obecna sytuacja jest skomplikowana dla wszystkich, nie tylko dla nas.

Osobom, które zdecydują się na wpłatę za kwiecień, z góry serdecznie dziękujemy. 

Wszystkie wpłaty prosimy kierować na dotychczasowe konto:

Dane do przelewu za zajęcia piłkarskie w szkółce piłkarskiej Football Talents:

Football Talents Szkółka Piłkarska:

Numer Konta: 91 1050 1025 1000 0092 2847 4855

Termin przelewu, do 10-tego każdego miesiąca. W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz miesiąc za jaki państwo płacą.

Mamy nadzieję, że cała ta sytuacja nie wpłynie na naszą szkółkę destrukcyjnie. Razem, dzięki Państwa wsparciu (dziękujemy za wszystkie miłe słowa i propozycje pomocy) oraz naszemu zaangażowaniu przetrwamy ten kryzys i w komplecie wrócimy jeszcze silniejsi, osiągając kolejne sukcesy i dając radość młodym adeptom piłki nożnej!

W razie pytań, wątpliwości czy jakichkolwiek innych spraw jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 

 

 

Kategorie:Aktualności, Komunikaty Tagi:
                                                                                                                                                                                                                                                                                                
Komentarze są zamknięte