Home > Relacje meczowe > Starsi dorównali młodszym i stanęli na podium

Starsi dorównali młodszym i stanęli na podium

Luty 13th, 2012

Faza pucharowa Delta Cup przebiegała niemal identycznie jak w roczniku 2002. W półfinale nie daliśmy rady, późniejszym triumfatorom, Włókniarzowi Zgierz, ulegając mu wyraźnie 0:3, a w „małym finale” po emocjonującym meczu pokonaliśmy 2:1 Piast Białystok. Królem strzelców turnieju z ośmioma golami został Jurek Malicki – gratulujemy!!!

Zdjęcia autorstwa oraz dzięki uprzejmości Taty Bartka Gramsa. Dziękujemy

W półfinale, który rozgrywaliśmy po kilku godzinnej przerwie, potwierdziliśmy że ciężko nam jest grać… po kilku godzinnej przerwie. Zniknęła gdzieś koncentracja i motywacja, z fazy grupowej. Gubiliśmy krycie, a jak już kryliśmy to i tak dawaliśmy za dużo swobody przeciwnikom. Żaden zawodnik nie potrafił zagrać na takim poziomie jaki prezentował wcześniej i ostatecznie, zasłużenie przegraliśmy 3:0. Włókniarz zdecydowanie grał najlepiej ze wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach, nie mniej jednak my zagraliśmy po prostu słabo i stąd wynik tak wysoki.

Pozostał nam mecz o trzecie miejsce. Dziwnie było zaczynać mecz przegrywając 1:0, ale tak się stało, gdy równo z  pierwszym gwizdkiem sędziego, całą drużynę zaskoczył zawodnik Piasta Białystok, uderzając ze środka boiska. Ta bramka obudziła Football Talents i znów zaczęliśmy grać jak kilka godzin wcześniej. Szybkość, odwaga, waleczność, dokładność to tylko kilka cech charakteryzujących naszych zawodników. Wreszcie po kilku minutach precyzyjnym strzałem, z bocznej linii boiska wyrównał Bartek Radosz. Od tego momentu przewaga była jeszcze większa. Stwarzaliśmy sporo sytuacji, ale nie umieliśmy ich wykończyć. Wreszcie po podaniu Bartka Radosza i golu niezawodnego Jurka Malickiego, wyszliśmy na prowadzenie 2:1, którego nie oddaliśmy już do końca meczu. Jak się okazało, ten gol zadecydował o koronie króla strzelców dla Jurka.

Ostatecznie więc zajęliśmy wysokie, trzecie miejsce, z którego powinniśmy być zadowoleni. Ponadto jest to już kolejny turniej z rzędu, w którym drużyny Football Talents znajdują się w pierwszej czwórce.