Home > Relacje meczowe > Football Talents Mistrzami Jesieni 2013r. (akt. 04.11.13r.)

Football Talents Mistrzami Jesieni 2013r. (akt. 04.11.13r.)

Listopad 3rd, 2013

Tuż po 16.00 zakończył się mecz rocznika 2002 z SF Wilanów. Wygraliśmy 2:1, a Rakovia uległa Escoli i dzięki temu wróciliśmy na fotel lidera. Jesteśmy zatem samodzielnymi Mistrzami Jesieni. To wielki sukces naszej szkółki i powód do dumy. Gratulujemy piłkarzom i dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i codzienne wsparcie! Opis meczu w rozwinięciu.

Już przed meczem wiadomo było, że o trzy punkty nie będzie łatwo. Wilanów przed tą kolejką zgromadził tyle samo punktów co FT, po 15 oczek. Zwycięstwo w tym spotkaniu dawało samodzielne prowadzenie w tabeli, ponieważ dotychczasowy lider – Rakovia uległa Escoli 1;2.

Początek spotkania potwierdził, że czeka nas zacięte widowisko. Najpierw nasz zespół stworzył niezłą okazję, ale Wilanów szybko odpowiedział równie groźną szansą. Na szczęście jednak to nasz zespół przejął inicjatywę, częściej stwarzał okazje do zdobycia gola oraz czujnie grał w obronie.

Dzięki temu już w 3 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Szybko wyprowadzona kontra, podanie Kuby Zborowskiego do Maksa Zarona, Maks do Patryka Nowosielskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Wilanowa.

Szybko zdobyty gol ani nie zdeprymował przeciwników, ani nie sprawił, że grało się znacznie łatwiej. Wciąż mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Trzeba jednak dodać, że nasz zespół miał lepsze sytuacje do zdobycia kolejnych goli. Swoich szans nie wykorzystali Maks Zaron i Patryk Nowosielski.

W końcówce pierwszej połowy Wilanów stawał się coraz groźniejszy, ale w przeciwieństwie do zeszłotygodniowej potyczki z Rakovią, tym razem nieźle funkcjonował blok obronny FT złożony z Jasia Kraszewskiego, Marka Węgrowskiego i Bartka Górniaka. A jeśli linia obrony została minięta świetnie w bramce spisywał się Kamil Wiktorowicz.

Do przerwy zatem prowadziliśmy 1:0.

Po przerwie znów mocniej zaatakował Wilanów i szczerze trzeba przyznać, że gdyby nie znakomita postawa Kamila Wiktorowicza, byłby remis.

Po około 3-4 minutach przewagi gości do głosu doszli nasi piłkarze i szybko udało się podwyższyć prowadzenie. W 37 minucie dośrodkowanie w pole karne przedłużył Patryk Nowosielski, a piłkę do bramki skierował Łukasz Makarski.

Od tego momentu przewaga FT była bardzo wyraźna, stworzyliśmy co najmniej kilka szans na trzeciego gola, ale albo strzelaliśmy niecelnie, albo jak np. przy sytuacji Kuby Zborowskiego, fenomenalnie interweniował bramkarz Wilanowa.

Okres naszej przewagi trwał od około 35 do 52 minuty. Wtedy po rzucie rożnym SF zdobyła honorowego gola. Brak zdecydowanie i zły krycie było przyczyną trafienia gości. Zostało 8 minut i stało się jasne, że do końca meczu będzie nerwowo. Rywale zwietrzyli szansę na remis, i jeszcze więcej sił rzucili do ataku. My jednak mądrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy groźne ataki.

Nikomu już nie udało się trafić do bramki, więc po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała wielka radość w ekipie Football Talents. Tytuł Mistrza Jesieni to wielki sukces naszych chłopców.

Z przebiegu meczu trzeba przyznać, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, może nawet nieco wyższe niż tylko 2:1, ale nie można być zbyt zachłannym. Cieszmy się więc z tego co mamy. Szczególnie, że w dzisiejszym meczu brakowało kilku ważnych zawodników drużyny, na których liczymy w przyszłości.

Nie trudno jest zagrać jeden dobry mecz, sztuką jest być najlepszym przez całą rundę i nam to właśnie się udało. W Milanówku wygraliśmy wszystkie mecze, do tego zwycięstwa z Deltą, Agape na wyjeździe dały nam pierwsze miejsce. Szkoda występu z Agrykolą, gdzie przegraliśmy będąc lepszym od rywala. Zasłużyliśmy jedynie na porażkę z Rakovią. Mamy więc nad czym pracować, aby na wiosnę stworzyć jeszcze silniejszy zespół.

W meczu z Wilanowem najlepszym zawodnikiem został wybrany Kamil Wiktorowicz. Dzięki wysokiej formie i dobrej dyspozycji dnia rozegrał cały mecz. W kilku sytuacjach zachował się znakomicie, dobrze też wprowadzał piłkę do gry i dawał wiele pewności drużynie.

Wyróżnienie dla Patryka Nowosielskiego i Bartka Górniaka. Patryk był niezwykle waleczny, wspomagał defensywę, strzelił gola i zaliczył asystę. Bartek szczególnie w drugiej połowie zagrał znakomity mecz. Był to najlepszy występ Bartka w barwach FT.