Home > Aktualności > WAF- CUP – podsumowanie

WAF- CUP – podsumowanie

Kwiecień 25th, 2010

Wczoraj oprócz zmagań grupy starszej w Lidze Orlika rozgrywany był też turniej WAF- CUP, pierwotnie zaplanowany na 10.04.2010, ale przełożony z powodu Żałoby Narodowej właśnie na Sobotę 24.04.2010r. Miejscem turnieju była hala SGGW przy ul. Ciszewskiego 10. Turniej, w którym uczestniczyło 7 zespołów rozgrywany był w systemie każdy z każdym.

Football Talents w pierwszym meczu spotkało się z KS Ursus. Poprzednio gdy graliśmy z tą drużyną pokonaliśmy ją 3:2, teraz przeciwnik okazał się lepszy i pokonał nas 3:1. Na usprawiedliwienie naszych zawodników trzeba dodać, że nie było odprawy przedmeczowej, ponieważ trener Filip dotarł do hali gdy rozległ się pierwszy gwizdek tego meczu. Spóźnienie było spowodowane opóźnieniami w Lidze Orlika.
Mimo porażki trzeba powiedzieć, że momentami nasza drużyna przeważała, a ponadto strzeliła najładniejszego gola w tym meczu. Piękną wrzutką z prawego skrzydła popisał się  Bartek Radosz a Adam Kiełbiński fantastycznie nabiegł na piłkę i strzelił głową.

W drugim meczu Football Talents zmierzyło się z Alfą Przymierze Rodzin. W pierwszej minucie meczu zaspała nasza defensywa i straciliśmy gola, jednak później Football Talents przeważała już do końca spotkania. Około trzeciej minuty aut wykonywał Felix Vidler i idealnie dośrodkował do Kuby Winklera, który głową strzelił w sam róg. Dwie minuty później po podaniu Jurka Malickiego w olbrzymim zamieszaniu pod bramką przeciwnika najlepiej odnalazł się Bartek Radosz i wepchnął piłkę do siatki. Było 2:1 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie choć bez wątpienia powinniśmy wygrać je znacznie wyżej bo okazji ku temu nie brakowało.

Trzeci mecz to rywalizacja z gospodarzem turnieju – Warszawską Akademią Futbolu. Ten mecz również wygraliśmy a drugą asystą popisał się Felix Vidler. Gola tym razem strzelił Wojtek Sikorski. Nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Nasza obrona grała bezbłędnie więc gola nie straciliśmy i można było dopisać kolejne 3 punkty do naszego konta.

Czwarte spotkanie to mecz z FC Kabaty. Mecz był dość wyrównany. Przez długi czas utrzymywał się remis 0:0, a okazje na gola miały obie drużyny. Na 3 minuty przed końcem z kontrą wyszła FT, a właściwie wyszedł Kuba Winkler, który od połowy boiska ścigał się z obrońcą Kabat, na szczęście nie dał się dogonić i strzałem z przed pola karnego zdobył zwycięskiego gola. Warto dodać, że fantastycznie i bezbłędnie w obronie grał Daniel Wichman przez co przeciwnicy nie mogli przedostać się pod naszą bramkę. I to nie tylko w tym meczu Daniel górował nad przeciwnikami.

Piąty mecz przyszło nam rozegrać z Klubem SNU. Było jasne, że bardzo wiele zależy od tego meczu, ponieważ klub Sióstr Nazaretanek Ursynów radził sobie w turnieju tak samo dobrze jak Football Talents. Przez cały mecz przeważała nasza drużyna co udokumentowała golem (znów) Kuby Winklera. Niestety nie udało się dowieźć tego prowadzenia do końca. Zabrakło trzech minut. Mecz skończył się więc wynikiem 1:1, mimo to był to jeden z lepszych meczy na tym turnieju w wykonaniu Football Talents.

W ostatnim meczu spotkaliśmy się z najlepszą drużyną w turnieju SFW Bajorki (dawna Kosa Konstancin). Naszym celem było uzyskanie przynajmniej remisu który pozwoliłby nam zająć trzecie miejsce w turnieju. Niestety tego celu nie udało się zrealizować. Przegraliśmy 2:0. Trzeba jednak dodać, że FT przegrała z Bajorkami najmniej ze wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju.

Ostatecznie zajęliśmy wysokie czwarte miejsce. Do trzeciego zabrakło nam tylko lepszego bilansu bramkowego.

8. Artur Rotuski – pomocnik, 4-
  9. Adam Kiełbiński – pomocnik, 4+ – zawodnik ten grał tylko w dwóch meczach z powodu kontuzji, jeden gol
  10. Jurek Malicki – napastnik, 4
  11. Kuba Winkler – napastnik, 5 – 3 gole

Najlepszym zawodnikiem Football Talents został wybrany Daniel Wichman, który niemal bezbłędnie grał przez cały turniej. Gratulacje dla Daniela i całej drużyny Football Talents. Wszystkie wystawione oceny są wysokie bo każdy z zawodników dawał z siebie wszystko i grał bardzo dobrze. OBY TAK DALEJ!!!