Home > Aktualności > Król strzelców, najlepszy bramkarz i drugie miejsce Football Talents !!!

Król strzelców, najlepszy bramkarz i drugie miejsce Football Talents !!!

Czerwiec 20th, 2010

W Sobotę 19.06.2010 odbył się 40-sty turniej Delta Cup. Przeciwnikami w turnieju byli gospodarze – Delta Warszawa, Białe Orły i Ursus Warszawa. Football Talents zajęła dobre drugie miejsce, bardzo cieszy także nagroda Króla Strzelców dla Kuby Winklera ( 4 gole w 3 meczach) i nagroda dla Najlepszego Bramkarza turnieju Mikołaja Jagieły.

Początek turnieju w wykonaniu Football Talents był bardzo niemrawy. Naszym zawodnikom nie specjalnie chciało się walczyć na całego. W meczu z gospodarzami turnieju, z którymi 3 tygodnie temu wygraliśmy 6:0, po trzech minutach przegrywaliśmy. Większość pierwszej połowy przebiegała pod dyktando Delty. Dopiero pod koniec pierwszych dwunastu minut, do roboty wzięli się Kuba Winkler i Bartek Radosz, którzy zdobyli po jednym golu.
W drugiej połowie było już nieco lepiej. Nastawiliśmy się na szybkie kontry i skuteczną obronę. Plan się powiódł. Przeciwnik nie był wstanie przedrzeć się przez naszą defensywę, a jedna z kontr zakończyła się drugim golem w tym spotkaniu Kuby Winklera. Trzeba jednak dodać, że nasza gra nie stała na wysokim poziomie.

Kolejny mecz musieliśmy zagrać od razu po rywalizacji z Deltą. Przeciwnikiem były Białe Orły. Cała pierwsza połowo przebiegała pod kontrolą rywali. Z łatwością przedzierali się przez naszą obronę a ataki FT kończyły się zanim na dobre się rozpoczynały. Tak źle FT nie grała od wielu miesięcy. Nie wychodziło nam kompletnie nic. Każdy błąd powodował kolejny. Do przerwy, całkowicie zasłużenie przegrywaliśmy 3:0. Po przerwie było już lepiej, ale strat nie udało się odrobić. Po kilku minutach faulowany przez bramkarza w polu karnym był Kuba Winkler. Do piłki podszedł Bartek Radosz i… strzelił kilka metrów nad bramką. Football Talents nadal atakowała ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Dopiero na 4 minuty przed końcem meczu pięknego gola strzelił Kuba Winkler. Do końca staraliśmy się o kolejnego gola. Bez skutku. Końcowy wynik – 3:1 dla Białych Orłów.

Bardziej od porażki bolała na prawdę słaba gra całej drużyny. Wszyscy zawodnicy grali o połowę gorzej niż potrafią. Mimo tego cały czas była szansa na pierwsze miejsce w tabeli. Trzeba było wygrać z KS Ursus i czekać na wynik meczu Delty z Białymi Orłami.

Właściwie przez cały mecz Football Talents miała dużą przewagę i skutecznie ją wykorzystywała. Fenomenalną grę prezentował Adam Kiełbiński. Był wszędzie, raz po raz stwarzał zagrożenie pod bramką Ursusa. W piątej minucie meczu, rzut wolny z przed pola karnego wykonywał właśnie Adam. Zrobił to dokładnie tak jak ćwiczył na ostatnim treningu. Strzelił nad murem, w samo okienko, bramkarz nie miał najmniejszych szans. Po kilku minutach znowu Adam Kiełbiński popędził prawą stroną, podał na wolne pole do Kuby Winklera, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Wreszcie w ekipie FT widać było pomysł i zespołową grę. Ursus nie stwarzał właściwie żadnego zagrożenia. A nawet jeśli oddawał jakieś strzały, świetnie w bramce sprawował się Mikołaj Jagieło.
Po przerwie strzeliliśmy jeszcze jednego gola. Indywidualną akcją popisał się Jurek Malicki, z narożnika pola karnego strzelił w sam róg, tak że bramkarz nie miał szans. Tym samym ustalił wynik meczu na 3:0 dla Football Talents!

Po naszym meczu wszyscy kibicowaliśmy Delcie w rywalizacji z Białymi Orłami. Białe Orły jednak się nie dały i wygrały. W ten sposób zajęły pierwsze miejsce w tabeli, ponieważ miały lepszy bilans bezpośredniego meczu z FT. Nam przypadło dobre drugie miejsce i puchar.

W indywidualnych nagrodach nie mieliśmy sobie równych. Królem Strzelców został Kuba Winkler, a Najlepszym Bramkarzem Mikołaj Jagieło. Wielkie brawa dla obu zawodników.

Bardzo dobrze o Football Talents świadczy fakt,  że mimo słabszego dnia potrafiliśmy wygrać mecze i zająć wysokie miejsce. Po tym poznaje się najlepsze drużyny. Football Talents już od wielu miesięcy nie zagrała ani jednego słabego turnieju. Widać, że praca na treningach przynosi efekty. Oby tak dalej.