Home > Aktualności > Słabo na Delcie

Słabo na Delcie

Styczeń 30th, 2011

Niestety nie udał nam się turniej Delta Cup. W pięciu meczach grupowych dwukrotnie przegraliśmy i zanotowaliśmy trzy remisy. Wyniki te dały nam dopiero 5 miejsce w grupie i 9 w całym turnieju, w którym jak zwykle uczestniczyło 12 ekip.

Nasza grupa była bardzo wyrównana, może za wyjątkiem Delty, która za sprawą niesamowitych dwóch zawodników przewyższała inne drużyny. W pierwszych czterech meczach padły wyniki bezbramkowe. Dopiero w kolejnych spotkaniach piłka wpadała do siatki. FT w dwóch pierwszych meczach bezbramkowo zremisowała, w trzecim znów był remis tyle, że 2:2. Warto dodać, że przegrywaliśmy już 0:2, ale bramki Mateusza Dżuchila i Maćka Radziłowskiego doprowadziły do remisu.

W kolejnym meczu musieliśmy wygrać, aby jeszcze liczyć się w walce o półfinał. Naszym przeciwnikiem był gospodarz zawodów. Przez pierwsze 8 minut graliśmy świetnie, i po pięknej bramce Mateusza Dżuchila prowadziliśmy 1:0. Niestety w ostatnich 4 minutach straciliśmy dwie bramki i przegraliśmy decydujące starcie.

W ostatnim spotkaniu ulegliśmy PEGAZowi Drobin 1:0 i mogliśmy wracać do domu.

Nasi zawodnicy wreszcie muszą zrozumieć, że samemu meczy się nie wygrywa. Trzeba podawać, podawać i jeszcze raz podawać. Nie można też bez przerwy grać na jeden kontakt, bo wprowadza się mnóstwo nie dokładności do  gry. Najwyższa pora, żebyście grali zespołowo, żebyście chcieli pomagać sobie na boisku, pokazywać się, podpowiadać. U Was niestety wciąż tego brakuje. Nie smuci miejsce jakie wczoraj zajęliśmy, smuci styl w jakim graliśmy. Podstawą jest przyjęcie piłki, podanie i wyjście na pozycje. W FT zupełnie tych najważniejszych elementów nie było.

Na szczęście gra na boisku wygląda znacznie lepiej niż na hali. Jest więc nadzieja, że na wiosnę będziemy oglądać znacznie lepiej grającą Football Talents.