Home > Aktualności > 3 zwycięstwa w Lidze Pokoju

3 zwycięstwa w Lidze Pokoju

Maj 22nd, 2011

W sobotę Football Talents w ramach Piłkarskiej Ligi Pokoju podejmowała na własnym boisku, ale w roli gości, Alfę Przymierze Rodzin. Nasz „odwieczny” rywal tym razem nie był w stanie się nam przeciwstawić w żadnym z trzech roczników. Wygraliśmy kolejno 8:3, 4:1 i 3:0.

Rozpoczęliśmy rywalizacją rocznika 00/01. Już w drugiej minucie wyszliśmy na prowadzenie za sprawą podania Adama Kiełbińskiego i strzału Huberta Kozubowicza i kiedy wydawało się że za chwilę strzelimy kolejnego gola to go… straciliśmy. Na ponowne wyjście na prowadzenie czekaliśmy aż do ostatniej minuty pierwszej połowy mimo, że mieliśmy zdecydowaną przewagę. Gola po podaniu Huberta Kozubowicza zdobył Piotrek Lesiecki.

Na początku drugiej połowy role się odwróciły i tym razem to Piotrek podał a Hubert zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Od 13 do 19 minuty trwał festiwal strzelecki Wojtka Sikorskiego, który zdobył w tym czasie aż 4 gole, kolejno w 13, 14, 15 i 19 minucie. Między 15 a 19 minutą straciliśmy dwie bramki, ale ostatnie słowo i tak należało do nas. Pięknym podaniem popisał się Patryk Nowosielski, a gola zdobył Franek Oniszczuk, który wcześniej zaliczył dwie asysty przy bramkach Wojtka Sikorskiego. Jedną asystę zanotował też nasz bramkarz Patryk Lachman dobrze wprowadzając piłkę do napastnika. Wynik końcowy: 8:3. Cały zespół zagrał bardzo dobrze.

——————————————————————————————————————–

Jako drudzy grali najmłodsi piłkarze Football Talents. W tym meczu także od początku nie było wątpliwości kto jest lepszy. Od pierwszej minuty osiągnęliśmy przewagę, Alfa wyprowadzała kontry, które bezbłędnie przerywała nasza obrona za sprawą Jaśka Kędzierskiego, Kuby Głuchowskiego, Bartka Choińskiego i Marka Przeździeckiego. Czujny w bramce był też Piotrek Żołdak. W 7 minucie swój popis strzelecki rozpoczął Patryk Nowosielski. Najpierw przelobował bramkarza, a później jeszcze dwukrotnie, w 17 i 20 minucie nie dał mu szans. Do przerwy było 3:0 a Patryk skompletował klasyczny Hat-trick. BRAWO PATRYK!

W drugiej połowie raziliśmy nieskutecznością i tylko to nie pozwoliło nam na znacznie wyższe zwycięstwo. Jedynego gola dla FT zdobył Kuba Krysik. Później Kuba zmienił Piotrka na bramce i spisał się na medal broniąc strzał z rzutu karnego. BRAWO KUBA! Niestety 2 minuty później po rzucie rożnym, padł gol samobójczy dla Alfy, i w ten sposób wynik meczu został ustalony na 4:1 dla Football Talents.

Najbardziej cieszy coraz dokładniejsze pilnowanie swoich pozycji przez piłkarzy FT. Chłopcy z każdą minutą meczu coraz lepiej trzymali krycie. Rozwój naszych piłkarzy jest niewiarygodnie szybki.

Na wyróżnienie zasługują Marek Przeździecki, Jasiek Kędzierski i Patryk Nowosielski. Trzeba jednak dodać że każdy zawodnik zagrał na miarę oczekiwań i zaprezentował znakomity poziom.

10.  Piotrek Żołdak

Jako ostatni zagrali najstarsi zawodnicy Football Talents. Ta grupa od początku sezonu spisywała się znakomicie i w sobotę też nie zawiodła. Mimo osłabień w składzie ani przez chwilę zwycięstwo nie było zagrożone. Już w 4 minucie strzał Roberta Baryły do pustej bramki dobił Kuba Należyty. Później wielokrotnie mieliśmy kolejne okazje, ale skuteczność nie była tego dnia naszą najmocniejszą stroną. W 12 minucie podanie Mateusza Dżuchila wykorzystał Maciek Radziłowski i było 2:0.

W drugiej połowie, sfaulowany został Robert Baryła. Do piłki podszedł Mateusz Dżuchil i kapitalnym strzałem z około 20 metrów nie dał szans bramkarzowi. Wydawało się że od tego momentu zaczniemy zdobywać kolejne gole ale seryjnie marnowane okazje przez naszych napastników pokazały, że mamy nad czym pracować na treningach.

Cała drużyna zasługuje na uznanie. W 12 meczach ponieśliśmy tylko 2 porażki, a 10 meczy zakończyliśmy zwycięsko. Dzięki temu prawdopodobnie zajmiemy 2 miejsce w tabeli (czekamy jeszcze na wynik ostatniego meczu Klubu SNU). Chłopcy pokazali wielkie zaangażowanie i umiejętności oraz dużą konsekwencję w poruszaniu się po boisku i w realizowaniu założeń taktycznych.