Home > Aktualności > Football Talents – Armado 10:3!!!

Football Talents – Armado 10:3!!!

Czerwiec 10th, 2011

Dziś o godzinie 18.00 rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy Football Talents a Szkółką Armado. Rywalizowali najmłodsi piłkarze naszej szkółki, czyli rocznik 2002/03. Był to pierwszy w historii mecz pomiędzy tymi drużynami. Nasi piłkarze nie dali szans przeciwnikowi pokonując go aż 10:3. Rozegraliśmy trzy 18 minutowe tercje, które zakończyły się następującymi wynikami: 3:1, 3:1, 4:1.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków naszej drużyny i już w 5 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z lewej strony boiska dośrodkował Patryk Nowosielski, a Marcin Borkowski zdobył bramkę. Już minutę później indywidualną akcję przeprowadził Patryk Nowosielski i uderzył nie do obrony. Na trzeciego gola trzeba było poczekać tylko 60 sekund. Była to najpiękniejsza akcja meczu. Nasz kapitan, Jasiek Kędzierski popędził prawą stroną boiska i bardzo mocno wrzucił piłkę na „długi słupek” gdzie kapitalnie nabiegł Piotrek Żołdak i uderzył głową w samo okienko bramki. Była to akcja, której niepowstydzili by się najstarsi piłkarze Football Talents. Brawo.

10 minut później jedną z nielicznych akcji przeprowadzili zawodnicy Armado i zdobyli honorową bramkę.

Druga tercja znów przebiegała pod nasze dyktando. Tym razem na pierwszą bramkę musieliśmy czekać minutę krócej niż w pierwszej tercji. Już w 4 minucie ponownie asystę zaliczył Jasiek Kędzierski a drugiego gola w meczu zdobył Patryk Nowosielski. Minutę później mocnym strzałem z pola karnego popisał się Antek Gondek i zdobył 5 bramkę dla FT. W 11 minucie rzut karny po zagraniu ręką świetnie wykorzystał Jasiek Kędzierski i było 6:1. 3 minuty później straciliśmy drugą bramkę. Do końca tercji już nie padły żadne gole.

Ostatnia część meczu niespecjalnie różniła się od poprzednich. Jedynym wyjątkiem był Hat-trick Piotrka Żołdaka, który tym samym pokazał, że kiedy tylko jest w pełni skupiony, jest w stanie grać na bardzo wysokim poziomie. Swojego gola zdobył też nasz „samochodzik” – Kajtek Kyrcz. Sytuacji mieliśmy znacznie więcej, ale albo dobrze bronił bramkarz Armado, albo brakowało centymetrów by piłka zatrzepotała w siatce.

Niestety na koniec straciliśmy bramkę i w ten sposób mecz zakończył się wynikiem 10:3.

Był to bardzo dobry występ Football Talents. Chłopcy z miesiąca na miesiąc robią olbrzymie postępy. Dziś bardzo dobrze „trzymali” pozycję na boisku. Duży postęp zrobił też Kamil Wiktorowicz, który w grze na bramce już nie trzyma się linii bramkowej i świetnie wprowadzał piłkę do gry.