Home > Relacje meczowe > Przegrany sparing

Przegrany sparing

Wrzesień 25th, 2011

W dniu dzisiejszym rocznik 2000 Football Talents rozegrał towarzyski mecz wyjazdowy z Kosą Konstancin. Gospodarze zawiesili nam bardzo wysoko poprzeczkę i ostatecznie przegraliśmy aż 1:5.

Szczególnie pierwsza połowa nam nie wyszła. Kosa niemal bez przerwy miała przewagę i trzykrotnie udokumentowała ją bramką. Niewielkie rozmiary boiska spowodowały kłopoty naszej drużyny. Było bardzo ciasno i trzeba było szybko operować piłką, co zwyczajnie tego dnia nam nie wychodziło.

W drugiej połowie, było już znacznie lepiej. Osiągnęliśmy przewagę i zaczęliśmy dochodzić do sytuacji podbramkowych. Kiedy wydawało się, że strzelimy pierwszą bramkę, to ją straciliśmy. Mikołaj Jagieło zamiast zażegnać niebezpieczeństwo pod naszą bramką kopnął piłkę prosto w plecy nadbiegającego zawodnika i przegrywaliśmy już 0:4. Kilka minut później świetnie obrócił się z piłką Jurek Malicki – zdecydowanie najlepszy zawodnik naszej drużyny – i uderzył nie do obrony. Niestety pod koniec II połowy straciliśmy jeszcze jedną bramkę i ostatecznie ulegliśmy gospodarzom 1:5.

Większość naszych zawodników zagrała poniżej swoich umiejętności. Linia obrony, słynąca z twardej i skutecznej gry, dziś była kompletnie dziurawa, obaj bramkarze zagrali nie pewnie, a atak budził się tylko chwilami.

Za tydzień, w sobotę, czeka nas kolejne spotkanie z Kosą, tym razem o ligowe punkty. Mamy nadzieję, że wynik będzie odwrotny. Zostały trzy treningi na poprawienie elementów, które źle funkcjonowały w dzisiejszej rywalizacji. Drugie 30 minut pokazało, że jesteśmy w stanie grać z Kosą jak równy z równym.