Home > Relacje meczowe > Zacięty mecz z Polonią

Zacięty mecz z Polonią

Październik 29th, 2012

Mecz z Polonią zapowiadał się bardzo ciekawie i taki też był. Przez 60 minut oglądaliśmy zażartą walkę o każdy metr boiska. Polonia nieco dłużej potrafiła utrzymać się przy piłce, ale to my mieliśmy dwie znakomite okazje do strzelenia gola. Niestety debiutujący w naszych barwach, Eryk Skóra raz trafił w poprzeczkę, a za drugim razem Jego strzał z linii bramkowej wybił defensor „Czarnych Koszul”. Pod sam koniec spotkania, straciliśmy bramkę i ostatecznie przegraliśmy 0:1. Bardzo szkoda, ale mimo to wracaliśmy do domu z podniesionym czołem, bo to był mecz na najwyższym poziomie!

Rozpoczęliśmy odważnie i ambitnie. Pierwsze minuty należały do nas. Z czasem mecz się wyrównał, a lepsze okazje stwarzała Polonia. Na szczęście w bramce mieliśmy znakomitego Patryka Lachmana. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale to my musieliśmy się więcej nabiegać. Polonia grała nieco mądrzej, wymieniała więcej podań. My narzucaliśmy tak wysokie tempo, że czasem sami nie potrafiliśmy go wytrzymać.

W drugiej części odczuwaliśmy zmęczenie, stąd było mniej ruchu. Może poza pierwszymi 4 minutami, w których Polonia nie mogła wydostać się z własnej połowy. Od 20-tej minuty ataki Polonii były coraz groźniejsze, ale i nasze kontry mogły przynieść gola. Jeszcze w 59 minucie mieliśmy rzut wolny, do którego podszedł Robert Baryła, ale przestrzelił. Minutę później Polonia przeprowadziła decydującą akcję meczu i choć wydawało się, że Patryk Lachman i z nią sobie poradzi to przy dobitce był bez szans.

Niestety przegraliśmy, ale z postawy i poziomu spotkania możemy być bardzo zadowoleni, co przyznał także arbiter, który stwierdził że zawodnicy Football Talents oraz Polonii Warszawa zagrali znacznie dojrzalej niż w poprzedzającym nasz mecz, spotkaniu SF Wilanów i Żyrardowianka (2:2)