Home > Relacje meczowe > Hutnik rozgromiony

Hutnik rozgromiony

Kwiecień 29th, 2013

Wczesnym sobotnim rankiem rocznik 2003 podejmował na własnym boisku Hutnik Warszawa. Jak się okazało był to przemiły początek weekendu. Nasi zawodnicy zdobyli aż 19 goli tracąc tylko jednego. Wynik 19:1 jest najwyższym zwycięstwem tej drużyny w historii i najwyższym ze wszystkich roczników FT uzyskanym w Lidze Mazowieckiej. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że rekord ten nie będzie trwał długo.

Przywitanie obu drużyn

Już pierwsze minuty meczu jednoznacznie pokazały kto będzie dzielił i rządził na boisku. Ruszyliśmy do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 2 minucie prowadzenie zdobył Antek Gondek strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego. Po kolejnych dwóch minutach na listę strzelców wpisał się Łukasz Makarski po zagraniu Kajtka Kyrcza.

W 7 i 8 minucie swój talent do strzałów z rzutów wolnych potwierdził Maks Dobrowolski zdobywając dwa gole. Przy pierwszym faulowany był Łukasz Makarski, a przy drugim jeden z rywali zagrał ręką.

W 10 minucie było już 5:0. Gola zdobył Kajtek Kyrcz po podaniu z autu Antka Cybulskiego. Niespodziewanie trzy minuty później honorowego gola zdobył zespół Hutnika. Błąd przy tej bramce popełniła cała linia obrony i bramkarz. Żaden z naszych piłkarzy nie wybiegł do strzelającego zawodnika!

Na szczęście już minutę później humory poprawił nam Łukasz Makarski. W tej sytuacji Łukasz powalczył w defensywie, odebrał piłkę, przebiegł pół boiska i strzelił obok wybiegającego bramkarza. W ten sposób ustalił wynik pierwszej kwarty na 6:1.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy zdobywając gola jeszcze szybciej niż w pierwszej części. Kajtek Kyrcz zabrał piłkę obrońcy, okiwał następnego i strzelił nad bramkarzem.

Dwie minuty później Łukasz Makarski wykorzystał podanie Kajtka i było 8:1.

Między 23 a 25 minutą meczu swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał Tomek Okleka. W dwie minuty strzelił dwa gole (pierwsze w barwach FT!). Asysty zaliczyli Kajtek Kyrcz i Filip Jagiełka.

Trzecią kwartę rozpoczęliśmy rekordowo szybkim golem. Potrzebowaliśmy do tego 10-ciu sekund. Wojtek Malicki, który wreszcie mógł zaprezentować się w polu a nie tylko na bramce, podał do Łukasza Makarskiego, który minął obrońców i strzelił w „długi” róg.

Dwunastą i trzynastą bramkę zdobył Kajtek Kyrcz w 36 i 39 minucie meczu. Przy tym drugim trafieniu asystował Łukasz Makarski. Przy pierwszym Kajtek nie potrzebował asystenta :)

Samochodzik - Kajtek Kyrcz

Kajtek w tym meczu nie tylko strzelał. Regularnie bardzo mądrze podawał do kolegów, z czego w 40 minucie meczu znakomicie skorzystał Łukasz Makarski. W 43 minucie ponownie Łukasz Makarski strzelił gola wykorzystując podanie Wojtka Malickiego, a w 45 minucie Łukasz zdecydował się wykorzystać podanie Tomka Okleki i siódmy raz w tym meczu wpakował piłkę do siatki. Było 16:1 i na tym trzecia kwarta się skończyła.

W czwartej części meczu przeprowadziliśmy mały eksperyment. Zawodników z obrony przesunęliśmy do ataku i odwrotnie. W ten sposób chcieliśmy pokazać piłkarzom jak się gra na innych pozycjach i jak ważna jest współpraca między obiema liniami. Gra nie wyglądała zbyt dobrze, nie była płynna i przez to, długo nie mogliśmy strzelić kolejnych bramek. Wreszcie w 52 minucie Kajtek Kyrcz podał do Maksa Dobrowolskiego, który oszukał dwóch obrońców i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.

W 56 minucie swojego ostatniego (ósmego) gola w tym meczu strzelił Łukasz Makarski. Podał Antek Gondek. Trzy minuty później Antek Gondek pozazdrościł goli z rzutów wolnych Maksowi Dobrowolskiemu i przepięknie uderzył w samo okienko! W ten sposób zdobyliśmy 19-tego gola i ustaliliśmy wynik spotkania.

Łukasz Makarski i Antek Cybulski

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani Łukasz Makarski i Kajtek Kyrcz. Łukasz miał udział przy 10 golach a Kajtek przy 9!

Wyróżnienie otrzymuje Tomek Okleka. Zdobył dwa gole, odebrał wiele piłek i bardzo mądrze podawał do kolegów, dzięki czemu zaliczył jedną asystę.

Bez wątpienia cały zespół zagrał świetnie. Nie można się do czegokolwiek „przyczepić”.

Duże brawa dla rywali, którzy mimo wysokiego wyniku starali się grać i walczyć do ostatniej minuty. Miło jest wysoko wygrywać, ale charakter pokazuje się wtedy kiedy się przegrywa.

Dziękujemy!

1. Wojtek Malicki, bramkarz w I i II kwarcie, 2 asysty
  2. Filip Jagiełka, bramkarz w III i IV kwarcie, świetna obrona w sytuacji sam na sam, 1 asysta
  3. Kajtek Kyrcz, kapitan 4 gole i 5 asyst
  4. Łukasz Makarski, 8 goli i 2 asysty
  5. Maks Dobrowolski, 3 gole (grał mimo choroby)
  6. Dawid Gnidiuk
  7. Antek Cybulski, 1 asysta
  8. Antek Gondek, 2 gole i 1 asysta
  9. Bartek Kusyk
  10. Tomek Okleka 2 gole i 1 asysta

Aby obejrzeć bramki z tego spotkania KLIKNIJ TUTAJ!! – autorem nagrania Tata Łukasza Makarskiego – wielkie dzięki!!

Aby obejrzeć więcej zdjęć zapraszamy do Galerii w zakładce Mecze-> Hutnik r.03 04/13 – autorem zdjęc jest Tata Bartka Kusyka, któremu również serdecznie dziękujemy!