Home > Relacje meczowe > Wartościowa gra wewnętrzna

Wartościowa gra wewnętrzna

Marzec 13th, 2017

W sobotę roczniki 2007 i 2008 zmierzyły się ze sobą w wewnętrznej grze przy ul. Hawajskiej. Jej celem było sprawdzenie kto w jakim tempie się rozwija na tle kolegów rówieśników lub rok starszych/młodszych. Przede wszystkim cieszy nas to że mamy dwie drużyny na dobrym poziomie. Jedna ma więcej doświadczenia i ogrania, ale czas będzie działał na korzyść tej drugiej :)

Pierwsza kwarta należała do rocznika 2007, który wyraźnie przeważał i stwarzał wiele okazji. Rocznik 2008 wyglądał na bardziej stremowany i potrzebował więcej czasu na rozkręcenie się. Nim to zrobił starsi prowadzili 2:0 po golach Michała Ciechana i Tomka Pilarka. Przy obu trafieniach asystował nasz etatowy bramkarz, tym razem grający wyłącznie w polu, Szymon Flak.

Druga kwarta była bardziej wyrównana co potwierdzał nie tylko obraz gry, ale też wynik, bowiem skończyła się remisem 1:1. Co ciekawe oba gole padły w tej samej, ostatniej minucie drugiej odsłony. Najpierw trafił Kuba Zdunek po podaniu Ignacego Kołodyńskiego, a kilkanaście sekund później po świetnej akcji Kuby Kusyka po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Michał Ciechan.

Z czasem rocznik 2008 nabierał tempa i wiary, że jeszcze nie wszystko stracone. Trzecia kwarta to dobra gra i przewaga tego zespołu. Już w 32 minucie do bramki starszych trafił Natan Salski korzystając z podania Gucia Szeligi. Kilka chwil później niewiele brakowało aby był remis, ale broniący wówczas naszej bramki Julek Sveen nie dał się zaskoczyć. Wynik 3:2 utrzymał się do końca trzeciej części choć i jedni i drudzy mieli szansę by go zmienić.

Ostatnia kwarta, szczególnie w pierwszych minutach była wyrównana. Nieco więcej sytuacji mieli starsi, ale niemiłosiernie obstrzeliwali słupki i poprzeczkę bramki młodszych. Nie mniej jednak gdy okazję do zdobycia bramki mieli młodsi, z najwyższym trudem sytuację ratował Łukasz Sadowski, który na przemian z Julkiem bronił dostępu do naszej siatki.

Wreszcie w 53 minucie hat-tricka skompletował Michał Ciechan, który zaczyna zachowywać się jak klasyczny lis pola karnego z niezwykłą zdolnością do ustawiania się tam gdzie akurat za chwilę spadnie piłka. Asystę przy tym golu zanotował Maciek Maciąg, który szczególnie w czwartej kwarcie co chwilę nękał rywali swoim potężnym uderzeniem. Od czasu zdobycia czwartego gola starsi złapali wiatr w żagle i odpłynęli młodszym . W tej samej minucie, w której starsi zdobyli czwartego gola, zdobyli też piątego. Na listę strzelców wpisał się właśnie Maciek Maciąg po kolejnej asyście świetnego w tym meczu Szymona Flaka.

3 minuty później przypomniał o sobie Franek Stańko. Zmagający się z nieprzyjemnym urazem nie może tego meczu zaliczyć do bardzo udanych ale o swoich wysokich umiejętnościach przekonał właśnie w 56 minucie gdy zdobył bramkę po kolejnej asyście Gucia Szeligi. Akcja ta wlała jeszcze trochę optymizmu w szeregi młodszych, ale na krótko. Już w 57 minucie wspólnymi siłami gola zdobyli Kuba Kusyk i Szymon Flak. Tym razem nie zamontowaliśmy kamery w bramce i nie możemy sprawdzić czy piłka po rzucie rożnym Kuby Kusyka wpadła do siatki od razu, czy dopiero po tym gdy kopnął ją Szymon Flak. Dlatego pół gola notujemy na konto Kuby a pół na konto Szymona.

Wynik meczu na 7:3 ustalił bombardujący od samego początku bramkę młodszych Kuba Musialik. Piłka długo nie chciała wpaść do bramki, w czym duża zasługa bramkarzy 2008, Jaśka Sieka i Kuby Zdunka. Wreszcie jednak w 59 minucie po podaniu Franka Musiała ku uciesze Kuby Musialika piłka zatrzepotała w siatce i na szczęście jej nie przerwała :)

Długo wynik był bliski remisu więc ostateczne 7:3 jest może nieco za wysokie, nie mniej starsi zasłużyli na zwycięstwo. Grali przede wszystkim dojrzalej co wynika właśnie ze wspomnianego wyżej doświadczenia. Z młodszych na specjalne wyróżnienie na pewno zasłużył Tymek Najdzik, który fenomenalnie spisuje się w roli obrońcy oraz Gucio Szeliga, który zrobił wielki postęp w ostatnich miesiącach. Ponadto na wyróżnienia zasłużył Kuba Mąka i Leon Rubczyński.

Ze starszych (choć tylko w teorii bowiem to też chłopiec urodzony w 2008 roku) imponująco zagrał Kuba Kusyk. Nie można nie wspomnieć o zdobywcy trzech bramek Michale Ciechanie (kolejny tylko teoretycznie starszy), który zagrał tak jak na napastnika przystało – skutecznie. Wyróżnienie należy się też Szymonowi Flakowi (3 asysty) Mikołajowi Breli i Maćkowi Maciągowi(2008).