Home > Relacje meczowe > Kolejny trudny sprawdzian za nami

Kolejny trudny sprawdzian za nami

Marzec 20th, 2017

Rocznik 2007 w niedzielę rozegrał kolejny mecz sparingowy. Ponownie naszym rywalem był niezwykle mocny w tej kategorii wiekowej zespół SEMP-a, który po raz kolejny bardzo wyraźnie nas pokonał. Z pewnością przegrywanie tak wysoko nie jest miłym doświadczeniem, jednak mimo to niezwykle cennym.

Na tle tak dobrego rywala wyraźnie widać jakie mamy problemy w naszym zespole oraz kto daje sobie radę lepiej, a kto wypada słabiej i dlaczego.

Inna rzecz, że chłopcy na samą myśl gry przeciwko drużynie SEMP-a podchodzą do gry przestraszeni i bez wiary w swoje, niewątpliwie duże możliwości.

Trzy pierwsze kwarty wyglądały bardzo podobnie. Na naszą bramkę sunęły atak za atakiem. My co kilka minut byliśmy w stanie zaatakować i w sumie jak na taki obraz gry oddaliśmy sporo niebezpiecznych strzałów. Kilka świetnie obronił bramkarz rywala, chyba dwa trafiły w poprzeczkę i jeszcze kilka minęło bramkę o centymetry. SEMP problemów z wykorzystywaniem swoich okazji nie miał, mimo że w naszej bramce świetnie zaprezentowali się i Bartek Świdnicki, który bronił w pierwszej połowie i Julek Sveen broniący w drugiej.

FT zdobyło jednego gola w ostatniej kwarcie meczu, która nie tylko z tego powodu była najlepsza w naszym wykonaniu. Przegraliśmy ją tylko 2:1. Gola po podaniu Kacpra Zgórzyńskiego zdobył Szymon Kazana. W tej części meczu bardzo dobrze wypadł Kuba Janus, który kilka razy wyłuskał piłkę i szybko decydował się na strzały zarówno prawą jak i lewą nogą.

Postęp w grze potwierdził Mikołaj Brela. Do atutu jakim jest szybkość dołożył coraz wyższe umiejętności techniczno – taktyczne. Niezwykłą walecznością wykazał się Kacper Zgórzyński, spokojem w rozegraniu piłki Kuba Kusyk.

A że byliśmy słabsi niż SEMP – to nie wstyd. Wstydem byłoby gdybyśmy się załamali i zniechęcili do walki. W naszej niedługiej historii mamy wspaniałe serie zwycięstw, a że teraz trafił się czas nieco słabszy to nie powód do rezygnacji tylko do jeszcze większego wysiłku na treningach i wiary w swoje możliwości.

Jako trenerzy zawsze jesteśmy dumni ze wszystkich zawodników którzy przy wyniku 19:1 walczą do ostatnich sił i o każdą piłkę.