Home > Relacje meczowe > Porażka po dobrym meczu 2009

Porażka po dobrym meczu 2009

Marzec 28th, 2017

W sobotę rocznik 2009 rozegrał kolejny mecz sparingowy w swojej historii z Football Talents. Na drodze stanął nam zespół Orlika Ursynów. Niestety mecz przegraliśmy ale ledwie jednym golem. Zagraliśmy bardzo dobrze i tylko szczęścia zabrakło byśmy skończyli przynajmniej z remisem. Niebawem umówimy się na rewanż i wówczas postaramy się zejść z boiska w lepszych nastrojach.

Rywalizacja z Orlikiem rozpoczęła się chwilę po 11.30. Od pierwszych minut osiągnęliśmy przewagę i taki obraz meczu właściwie się nie zmieniał aż do końca czyli do 45 minuty, bowiem właśnie na grę systemem 3×15 minut umówili się trenerzy.

Mimo przewagi nie udało nam się wyjść na prowadzenie. Mieliśmy niezłe szanse, ale tłok jaki panował pod polem karnym gospodarzy uniemożliwiał nam celne strzały. Gdy te już oddaliśmy świetnie w bramce Orlika spisywał się ich bramkarz. Nasi zawodnicy się nie poddawali i za wszelką cenę próbowali jednak dopiąć swego. Tak mocno zaangażowaliśmy się w akcje ofensywne, że w jednej sytuacji popełniliśmy błąd w obronie, a kontra Orlika okazała się skuteczna. Przegrywaliśmy 1:0.

W drugiej tercji gra się nieco wyrównała, ale nadal to nasz zespół miał sporo szans. W defensywie dzielił i rządził Alan Rybak, piłkę próbował rozgrywać Filip Kubiś, aktywny był Michał Bigoszewski i Michał Chomuntowski. Niestety wciąż nie dawaliśmy rady pokonać bramkarza Orlika. W kilku sytuacjach wydawało się, że piłka na pewno znajdzie drogę do bramki, tymczasem mijała raz jeden raz drugi słupek o centymetry.

Trzecia tercja była podobna do poprzednich. Nasi bramkarze, czyli Franek Stańczak i Michał Kosiński nie mieli zbyt wiele pracy, choć gdy interweniować musieli robili to bardzo dobrze. Do ostatnich sekund walczyliśmy o remis. Zaangażowanie zawodników było godne podziwu. Wszyscy chcieli być na boisku i pomóc drużynie. Znów kilka razy niewiele zabrakło, ale trzeba przyznać, że Orlik dzielnie się bronił.

Nas jednak najbardziej cieszy coraz lepsze rozumienie gry, pilnowanie pozycji, rozgrywanie piłki oraz odwaga w akcjach indywidualnych. To elementy, na których będziemy opierać rozwój zespołu i każdego z zawodników indywidualnie.

Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom, a zawodnikom szczerze gratulujemy postawy.