Home > Relacje meczowe > Wygrana 2008

Wygrana 2008

Maj 15th, 2017

W sobotę na boisku przy ul. Sarabandy pierwszy mecz rundy rewanżowej rozegrali chłopcy z rocznika 2008. Ich przeciwnikiem była drużyna UKS Bródno, z którą nasi zawodnicy pewnie wygrali na inaugurację ligowych zmagań.

Początek meczu był dość wyrównany, a z minuty na minutę lekką przewagę zyskiwali gracze FT. Bardzo aktywny na prawym skrzydle był Leon Rubczyński, który co chwilę nękał defensywę rywali, która nie potrafiła sobie poradzić z jego szybkością i umiejętnym prowadzeniem piłki. To właśnie po jednej z tego typu akcji gospodarze objęli prowadzenie. Leon wypatrzył dobrze ustawionego w polu karnym Franka Stańko, a ten strzelił pierwszego gola w tym meczu. 1-0! Kolejne minuty to sporo przypadkowości i brak klarownych okazji do zmian wyniku. Na pierwszą przerwę schodziliśmy więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy w lekko zmienionym składzie. Na boisku pojawił się miedzy innymi Adam Wróblewski, który już chwilę później cieszył się z gola. Rzut rożny wykonywał Maciek Maciąg, a zagrana przez niego piłka przeleciała obok obrońców UKS i spadał pod nogi naszego napastnika. Mając przed sobą pustą bramkę Adam nie miał najmniejszych problemów z wpakowaniem do niej futbolówki. 2-0! Ta część gry była już bardziej wyrównana, więcej pracy w bramce miał też Krzyś Likos, który wywiązywał się znakomicie ze swoich obowiązków między słupkami. Mimo kilku kolejnych prób wynik się nie zmienił i po pierwszych 30 minutach wygrywaliśmy 2-0.

W trzeciej odsłonie meczu nastąpiła zmiana w bramce FT. Broniącego do tej pory Krzysia Likosa zastąpił Ignacy Kołodyński. Kolejny raz bardzo szybko udało się naszym chłopcom zdobyć następnego gola. Tym razem podawał Franek Stańko, a strzelał Tomek Pilarek. 3-0! Była to zdecydowanie najlepsza kwarta w wykonaniu naszych zawodników. Na prawym skrzydle znów nie do powstrzymania był Leon Rubczyński, który wydawał się mieć nie kończące się zapasy energii walcząc o każdą piłkę zarówno w obronie jak i w ataku. Bardzo groźny pod bramką przeciwnika był Tomek Pilarek, który oprócz gola dwa razy po indywidualnej akcji świetnie wypatrzył Gucia Szeligę, a jemu do pokonania bramkarza gości brakowało odrobiny spokoju i trochę szczęścia :) . Bardzo dobra część gry zakończyła się znów naszym jednobramkowym zwycięstwem na 15 minut przed końcem prowadziliśmy 3-0.

W ostatniej kwarcie dało się już zauważyć pierwsze oznaki zmęczenia meczem i pięknym słońcem świecącym nad boiskiem. Do głosu częściej dochodzili goście. Praktycznie bezrobotny w trzeciej odsłonie Ignacy Kołodyński, w tej musiał być cały czas w pełni skoncentrowany. W 51 minucie gracze UKS Bródno zdobyli gola, który na chwilę dawał im nadzieję na skuteczną pogoń. Dwie minuty później napastnik gości przegrał pojedynek sam na sam z naszym bramkarzem i to była ostatnia groźna sytuacja w tym meczu. Żadna z drużyn nie potrafiła już stworzyć sobie dogodnej do zdobycia gola okazji. Mecz zakończył się więc zwycięstwem FT 3-1.

Cieszą zdobyte 3 punkty, cieszy walka i zaangażowanie młodych graczy Football Talents.

Zawodnikiem meczu został wybrany Leon Rubczyński za swoją nieustępliwość i świetną grę na całej długości boiska. Wyróżnienia dla Tymka Najdzika i Tomka Pilarka.