Home > Relacje meczowe > Polonez nam odjechał :)

Polonez nam odjechał :)

Wrzesień 16th, 2019

Druga sobota września to dzień w którym zawodnicy rocznika 2011 rozgrywali swój pierwszy sparing w sezonie 2019/20. O godzinie 10:00 przy ul. Hawajskiej młodzi piłkarze podejmowali drużynę Poloneza Warszawa.  Gra sparingowa była wyjątkowa ponieważ pierwszy raz nasi zawodnicy grali w systemie siedmioosobowym.

Pierwsza kwarta to ataki z jednej jak i z drugiej strony. W 4 minucie  straciliśmy pierwszą bramkę, próbowaliśmy odpowiedzieć jednak strzały Wojtka Ciećwierza i Jaśka Pyzla mijały bramkę. W pierwszej kwarcie mogliśmy zobaczyć dobre interwencję Jaśka Gizowskiego. Niestety rywale byli bardzo skuteczni w 7  minucie oraz 11 minucie spotkania dokładając dwa trafienia na swoje konto.

Druga odsłona meczu to strzały naszych zawodników jednak bramkarz Poloneza był bardzo dobrze dysponowany i wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. Drużyna przeciwna strzeliła kolejne bramki zwiększając swoją przewagę nad młodymi piłkarzami FT.

Kibice znajdujący się na boisku przy ul.Hawajskiej ujrzeli mocne rozpoczęcie trzeciej kwarty przez naszych zawodników. W 31  minucie Jaś Pyzel oddał strzał na bramkę gości, a w 32   minucie cieszyliśmy się z pierwszej bramki autorstwa Antka Tokarskiego. W kolejnych minutach ataki naszych zawodników kończyły się uderzeniami na bramkę rywala. Jedno z nich zakończyło się pozytywnie i z trafienia cieszył się Dominik Lipski.

W kolejnych minutach niestety straciliśmy bramki, w tym jedną z nich  po rzucie karnym. Nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, które świetnie wykorzystywali zawodnicy drużyny przeciwnej.

Czwarta kwarta obfitowała w akcje ofensywne z obydwu stron. Dwie bramki strzelili nasi zawodnicy, a konkretnie Marcin Słysz, który w 53  minucie i 60  minucie spotkania pokonał bramkarza Poloneza. W bramce ujrzeliśmy Antka Kubickiego, który dobrym wznowieniem od bramki rozpoczynał akcje naszego zespołu. Mimo dobrej gry w ofensywie błędy popełnione przez nasz zespół skończyły się kolejnymi trafieniami przez naszych rywali.

Mecz, mimo negatywnego wyniku, można zaliczyć do udanych. Zawodnicy pierwszy raz grali w ustawieniu siedmioosobowym. Drużyna starała się wykonywać polecenia trenera. Każdy z zawodników bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań na boisku. Mimo wysokiego prowadzenia rywali, u naszych piłkarzy widać było zaangażowanie i charakter. Coraz lepiej chłopcy trzymają też swoje pozycję na boisku. Mamy wrażenie, że gdyby rywale w bramce nie mieli tak fantastycznego bramkarza (któremu gratulujemy postawy) wynik meczu byłby znacznie bardziej korzystny dla FT :)

Zawodnikiem meczu wybieramy Jaśka Pyzla, który bardzo dobrze grał w odbiorze oraz świetnie rozgrywał piłkę w akcjach ofensywnych. Wyróżnieni zawodnicy to nieustępliwy  Maks Łukaszewski oraz skuteczny w ofensywie Marcin Słysz. We wtorek zapraszamy na kolejny trening, a rodzicom dziękujemy za wspaniały doping podczas sobotniego spotkania :)