Home > Relacje meczowe > 3 zwycięstwa i remis rocznika 2002

3 zwycięstwa i remis rocznika 2002

Styczeń 12th, 2014

Zamiast sparingu z GKP Targówek w sobotnie przedpołudnie rocznik 2002 rozegrał mini turniej z udziałem czterech drużyn. Oprócz wspomnianego GKP rywalizowaliśmy z Drukarzem Warszawa i Mazurem Karczew. Był to bardzo udany występ naszej drużyny, w której wystąpiło aż 20 zawodników i co najważniejsze każdy zaprezentował się z dobrej strony.

Poprzednim razem na zielonej trawie po 9-ciu graliśmy 3 listopada kiedy to 2:1 pokonaliśmy SF Wilanów i zapewniliśmy sobie tytuł mistrza jesieni. Ostatnie dwa i pół miesiąca spędziliśmy na halowych parkietach, więc nasza forma była pewną niewiadomą.

Football Talents – Mazur Karczew 4:0

W pierwszym meczu z Mazurem od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowaliśmy przebieg meczu. Rywal zagroził naszej bramce tylko raz kiedy dobrze interweniował Maks Lipski. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, ale byliśmy niedokładni a w rozegraniu akcji brakowało spokoju i zmuszenia rywala do biegania za piłką. Mimo tego stworzyliśmy sobie kilka niezłych okazji, z czego 4 wykorzystaliśmy.

Pierwszego gola w 2014 roku dla Football Talents zdobył Jasiek Lulek po podaniu Kuby Zborowskiego. Co prawda Janek chciał dośrodkowywać, ale piłka nieco ześlizgnęła się ze stopy i odbijając się od słupka wpadła do siatki.

Minutę później gola zdobył Patryk Nowosielski. Była to ładna akcja Janka Lulka i Kuby Zborowskiego oraz pewny strzał wspomnianego Patryka. Jeszcze ładniejszego gola, kilkadziesiąt sekund później  zdobył Janek Kędzierski. Popularny „Kędzior” przejął bezpańską piłkę w środku pola, przełożył na prawą nogę i uderzył niemal w samo okienko bramki Mazura. Było to typowe zagranie środkowego pomocnika, który gdy tylko ma kawałek wolnego miejsca popisuje się mocnym uderzeniem.

W 12 minucie meczu wynik na 4:0 ustalił Kuba Krysik, a asystę przy tej bramce zanotował Kacper Cerlica. Ten gol był efektem kolejnej składnej akcji całego zespołu.

Drukarz Warszawa  - Football Talents 2:2

W drugim meczu naszym rywalem był Drukarz Warszawa, najtrudniejszy przeciwnik tego dnia. Pierwsze minuty nie wskazywały co prawda, że czekają nas jakiekolwiek problemy. Szybko przejęliśmy inicjatywę i już w 2 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z lewej strony piłkę podał Kuba Zborowski a drugą bramkę tego dnia zdobył Patryk Nowosielski. Przez pierwsze 5 minut Drukarz nie wychodził na naszą połowę, ale jak już w 6 minucie na niej się znalazł to doprowadził do wyrównania. W sytuacji sam na sam Kamila Wiktorowicza pokonał napastnik gospodarzy.

Nasz zespół jeszcze nie zdołał się otrząsnąć po straconym golu, a brak zdecydowania w poczynaniach obrońców i pomocników pięknym, technicznym strzałem wykorzystał zawodnik Drukarza. Kamil nie miał szans, a my musieliśmy gonić wynik.

Z każdą kolejną minutą coraz dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Drukarz mądrze się bronił i nie wpuszczał nas w pole karne. Próby uderzeń z dystansu także były blokowane. Na 5 minut przed końcem „coś” zaczęło się dziać. Najpierw w doskonałej sytuacji znalazł się Maks Zaron, lecz bramkarz gospodarzy obronił sytuację „sam na sam”. Następnie w poprzeczkę trafił Patryk Nowosielski. Kilka chwil później trafiliśmy jednak do siatki. Dokładniej mówiąc zrobił to Kacper Cerlica (kto asystował?).

Zostały dwie minuty podczas których za wszelką cenę chcieliśmy wyjść na prowadzenie, ale się nie udało.

Football Talents – GKP Targówek 6:0

Kolejne spotkanie z GKP rozpoczęliśmy jeszcze odważniej i agresywniej niż dwa poprzednie. Od pierwszych sekund zepchnęliśmy rywali do obrony, nie pozwalając wyjść na naszą połowę. Bartek Ostrowski, pilnujący naszej bramki był zupełnie bezrobotny. Interweniować musiał tylko wtedy kiedy koledzy z obrony podawali mu piłkę.

W 3 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Drugą piękną bramkę, (jeszcze piękniejszą niż pierwszą) zdobył Janek Kędzierski. Tym razem piłkę wybitą przed pole karne Targówka Janek uderzył z pierwszej piłki. Mimo sporej odległości bramkarz GKP nie miał najmniejszych szans.

Nie minęły dwie minuty a na 2:0 podwyższył Patryk Nowosielski popisując się przy tym dużym opanowaniem. 4 minuty później Patryk strzelił na 3:0. Tym razem asystował Maks Zaron.

Na 4:0 podwyższył Adam Hamdan wykorzystując błąd bramkarza. Piąta bramka to znów dzieło Patryka Nowosielskiego, przy której asystował Adam Hamdan, a wcześniej świetnym podaniem popisał się Kacper Cerlica. To była ładna, „książkowa” akcja zakończona płaskim mierzonym strzałem.

Wynik meczu na 6:0 ustanowił Jasiek Kraszewski, wykorzystując kolejne świetne prostopadłe podanie Kacpra Cerlicy.

Football Talents – Mazur Karczew 4:1

W ostatnim meczu jeszcze raz zmierzyliśmy się z Mazurem. Tym razem zagraliśmy przez blisko 30 minut, ale nasz skład był zupełnie inny niż w poprzednich spotkaniach. 9 zawodników z różnych powodów musiało wrócić do domu. Zostało nas 11-tu w tym dwóch bramkarzy.

Nasze zestawienie było kompletnie eksperymentalne, ale dzięki temu zawodnicy, którzy dopiero walczą o pierwszy skład mogli zaprezentować swoje umiejętności w większym wymiarze czasu. Szczerze trzeba przyznać, że spisali się bardzo dobrze i dali jasny sygnał, że nikt nie może czuć się pewny miejsca w składzie, bo przy ewentualnym spadku formy są inni na ich miejsce.

Szczególnie cieszy postawa Adama Hamdana, Marka Przeździeckiego i Piotrka Kosmana oraz młodszych Łukasza Makarskiego i debiutującego w tej drużynie Szymona Dobiegały. Bardzo poprawnie zaprezentował się także wracający po kontuzji Piotrek Żołdak.

Mecz rozpoczęliśmy podobnie jak poprzednie. Szybko wyszliśmy na prowadzenie. Gola zdobył Marek Przeździecki po podaniu Kuby Zborowskiego. W 7 minucie straciliśmy jednak bramkę i mecz rozpoczął się na nowo.

Wraz z upływającym czasem graliśmy coraz lepiej, a nietypowe ustawienie funkcjonowało skuteczniej. W 15 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Janek Lulek. Jankowi jedna bramka nie wystarczyła i już minutę później strzelił drugą. Asystę przy tej bramce zanotował … Kamil Wiktorowicz.

Wynik meczu na 4:1 ładnym strzałem z dystansu przypieczętował Łukasz Makarski.

Cały zespół w tym meczu grał naprawdę dobrze. Gratulacje za współpracę należą się dwójce Janek Lulek – Łukasz Makarski.

Podsumowując był to udany dzień i dobry sprawdzian przed turniejem w przyszły weekend.

Dziękujemy rodzicom za dostosowanie się do niespodziewanych zmian w harmonogramie meczy.