Home > Relacje meczowe > Udany rewanż w Bobrowcu

Udany rewanż w Bobrowcu

Październik 27th, 2019

W sobotę 26 października swoje czwarte spotkanie sparingowe w tym sezonie rozegrał rocznik 2011. Rywalem naszych młodych piłkarzy była drużyna FC Bobrowiec. Niespełna miesiąc temu w pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 7:7. Przed spotkaniem mieliśmy nadzieję, że spotkanie będzie zacięte a przede wszystkim, że nasi zawodnicy zdobędą kolejne doświadczenie.

Pierwsze minuty spotkania to wysoki pressing założony przez naszych zawodników. Strzały na bramkę rywala oddawał Dominik Lipski oraz Antek Drózd. W 4 minucie padła pierwsza bramka dla naszej drużyny, a zdobył ją Oskar Waliszczak po świetnym podaniu Antka Tokarskiego. Minutę później prowadzenie podwyższył ponownie Oskar, a po chwili Antek Drózd podawał do Dominika Lipskiego, a ten strzelił tuż obok bramki. Po tej sytuacji widoczna była przewaga gospodarzy, którzy strzelili bramkę kontaktową. W ostatniej minucie pierwszej kwarty nasza drużyna miała dwa rzuty wolne, jednak żadnego z nich nie udało zamienić się na bramkę.

W drugich piętnastu minutach meczu nasz zespół zaczął przeważać na boisku, można było zobaczyć wiele akcji ofensywnych oraz bardzo dużo oddawanych strzałów na bramkę rywala. Dwie akcję zakończone zostały pozytywnie, a trafienia na swoje konto zapisał Dominik Lipski oraz Ignacy Nowiński, który strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Trzecia kwarta to jeszcze większa przewaga naszej drużyny. Na bramkę rywala w 31 minucie strzelał Oskar Waliszczak, a 60 sekund później bramkarza drużyny przeciwnej sprawdził Jaś Gizowski. W 34 minucie spotkania Ignacy Nowiński podwyższył prowadzenie. Minęło kilkanaście sekund, a nasz zespół ponownie zdobył bramkę, której autorem był Jaś Gizowski. Dwie minuty później ten sam zawodnik zdobył kolejne trafienie. Po dobrej grze w ofensywie wkradło się troszkę luzu w szeregi naszej drużyny, a rywale bardzo dobrze to wykorzystali i pokonali Marcina Słysza. Stracona bramka podziałała motywująco na naszych zawodników. Dominik Lipski oraz Hubert Jaśkowiak pokonali bramkarza drużyny przeciwnej i na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 9:2.

Czwarta kwarta w naszym wykonaniu była najsłabsza. Zawodnicy nie trzymali pozycji, straciliśmy jedną bramkę nie strzelając żadnej. W 53 minucie spotkania pozytywnym momentem było świetne zagranie Jaśka Pyzla do Ignacego jednak ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił.

Mecz możemy zaliczyć do udanych. W kolejnym spotkaniu strzelamy dużo bramek, co cieszy. Gra ofensywna wyglądała bardzo dobrze. Zawodnikiem meczu został Jaś Pyzel, który w roli środkowego pomocnika odnajduję się znakomicie, bardzo dobrze odbierał piłkę po czym świetnie rozgrywał do swoich kolegów. Wyróżnienie ląduje u Oskara Waliszczaka, zawodnik ten dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków w grze defensywnej i ofensywnej. Pamiętajmy, że wskazówki odnośnie gry naszych zawodników przekazuje TRENER :).